مراسم تودیع و معارفه مدیریت آزفا توسط ریاست محترم دانشگاه الزهرا (س)

ساخت وبلاگ

آخرین مطالب

امکانات وب

چکیده : در روز یکشنبه مورخ 18/9/1397 طی مراسم,ی که در دفتر ریاست, محترم, دانشگاه, الزهرا, (س)، سرکار خا... با عنوان : مراسم تودیع و معارفه مدیریت آزفا توسط ریاست محترم دانشگاه الزهرا (س) بخوانید :

در روز یکشنبه مورخ 18/9/1397 طی مراسم,ی که در دفتر ریاست, محترم, دانشگاه, الزهرا, (س)، سرکار خانم دکتر ملانظری برگزار شد، جناب آقای دکتر فرهاد ساسانی به مدیریت, مرکز آزفا,ی دانشگاه منصوب شد. در این مراسم از زحمات مدیر پیشین این مرکز، سرکار خانم دکتر خدیجه کریمی تقدیر شد. دکتر کریمی نیز ضمن ارائه گزارشی از وضعیت و شرایط مرکز آزفا و فعالیت‌های انجام‌شده در این مرکز، از انتصاب شایسته آقای دکتر ساسانی استقبال نموده و برای ایشان آرزوی موفقیت کرد.

دکتر ساسانی، دانشیار گروه زبان‌شناسی دانشگاه الزهرا (س) است که به مدت سه سال به دانشگاه برازیلیا در کشور برزیل اعزام شده بود. ایشان در این دانشگاه ضمن تدریس درس‌های تخصصی زبان‌شناسی و ایران‌شناسی، به آموزش زبان فارسی نیز پرداخته است.

دکتر کریمی که در سال 1395 اقدام به راه‌اندازی مرکز آزفا نمود، در مدت دو سال توانست اقدامات موثر فراوانی برای این مرکز انجام دهد. یکی از اقدامات مهم ایشان، تلاش برای راه‌اندازی مجدد مرکز آموزش مجازی دانشگاه بود. پس از اینکه فعالیت‌های این مرکز از سر گرفته شد، مرکز آزفا نیز توانست برای آموزش مجازی زبان فارسی به دانشجویان خارجی قدم شایسته‌ای بردارد و به‌عنوان دومین مرکز در ایران پس از جامعه المصطفی العالمیه، زبان فارسی را از طریق فضای مجازی آموزش دهد. برگزاری آزمون‌های برخط برای اولین بار در ایران، از دیگر اقدامات مهم این مرکز در دوره مدیریت ایشان بود. همچنین، جذب دانشجویان خارجی بورس و غیربورس در دانشگاه الزهرا (س) از دیگر نتایج راه‌اندازی مرکز آزفا بوده است، زیرا برخی از دانشجویان خارجی که برای یادگیری زبان فارسی به این مرکز آمدند، پس از مدتی آشنایی با محیط این دانشگاه و زندگی در خوابگاه تمایل به ادامه تحصیل در دانشگاه الزهرا (س) یافتند.

همچنین، تاسیس مرکز آزفا در دانشگاه الزهرا (س) فرصتی مناسب ایجاد کرد تا فارغ‌التحصیلان رشته آزفا و زبان‌شناسی بتوانند در این مرکز مشغول به‌کار شوند. دانشجویان دکتری زبان‌شناسی و ارشد آزفای دانشگاه الزهرا (س) و دیگر دانشگاه‌های ایران که در زمینه آموزش زبان فارسی فعالیت داشته‌اند، پس از انجام مصاحبه و موفقیت در تدریس عملی توانسته‌اند در این مرکز به‌عنوان مدرس زبان فارسی مشغول به‌کار شوند.


...
نویسنده : بازدید : 4 تاريخ : سه شنبه 27 آذر 1397 ساعت: 19:31