ملاقات شیعه‌شناس و دین‌پژوه دانشگاه تورنتو با مدیر مرکز آزفای دانشگاه الزهرا (س)

ساخت وبلاگ

آخرین مطالب

امکانات وب

چکیده : روز سه‌شنبه مورخ ۱۳۹۷/۳/۸ استاد الهیات دانشگاه تورنتو و استاد موسسه ... با عنوان : ملاقات شیعه‌شناس و دین‌پژوه دانشگاه تورنتو با مدیر مرکز آزفای دانشگاه الزهرا (س) بخوانید :
<strong>ملاقات</strong> شیعه‌شناس و دین‌پژوه <strong><strong>دانشگاه</strong></strong> <strong>تورنتو</strong> با <strong>مدیر</strong> <strong>مرکز</strong> <strong>آزفای</strong> دانشگاه <strong>الزهرا</strong> (س)

روز سهشنبه مورخ ۱۳۹۷/۳/۸ استاد الهیات دانشگاه تورنتو و استاد موسسه مطالعات ابراهیمی دانشگاه دالاس، پروفسور کرت اندرس ریچاردسن با مدیر مرکز آزفای دانشگاه الزهرا (س) دیدار کرد. در این دیدار، دکتر ریچاردسن ضمن تشریح فعالیتهای خود در زمینه دینپژوهی و همکاری با گروههای مختلف پژوهشی در دانشگاههای مختلف، خواستار همکاری و تبادل علمی-پژوهشی با دانشگاه الزهرا (س) شد. پس از ایشان، دکتر جوانی، معاون دفتر همکاریهای علمی بینالمللی دانشگاه الزهرا (س) به فعالیتهای بینالمللی این دانشگاه نظیر برگزاری نشستها، اعزام استادان متخصص در حوزه مطالعات ادیان و زمینههای مرتبط با این حوزه به خارج از کشور و عضویت در مجامع بینالمللی مختلف اشاره کرد و آمادگی دانشگاه را برای روابط بیشتر اعلام نمود. سپس، دکتر کریمی به تشریح فعالیتهای مرکز در زمینه آموزش زبان فارسی عمومی و تخصصی به صورت حضوری و مجازی پرداخت و اهمیت زبان فارسی را برای مطالعات شیعهشناسی، شرقشناسی، تاریخ (ایران، تمدن، عثمانی، شرق...) و ادبیا ت فارسی گوشزد نمود.

دکتر ریچاردسن نیز با استقبال از دورههای آموزش زبان فارسی مخصوصا دورههای مجازی ابراز امیدواری کرد که با تعامل بیشتر، دو طرف بتوانند از ظرفیتهای موجود به بهترین وجه استفاده نمایند و با ایجاد گروه پژوهشی در حوزه دینپژوهی که متشکل از افراد با تخصصهای مختلف و با همکاری دانشگاه الزهرا (س) باشد، ارتباطات بیشتر و موثرتری شکل گیرد .

 

تعداد مشاهده خبر: (10)

نویسنده: مهناز طالبی

کد خبر: 857

  • ملاقات شیعه‌شناس و دین‌پژوه دانشگاه تورنتو با مدیر مرکز آزفای دانشگاه الزهرا (س)
هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.
...
نویسنده : بازدید : 44 تاريخ : دوشنبه 14 خرداد 1397 ساعت: 9:07