برگزاری مراسم بزرگداشت روز فردوسی و زبان فارسی در رادیو ایران با حضور فارسی‌آموزان مرکز آزفای دانشگاه الزهرا (س)

ساخت وبلاگ

آخرین مطالب

امکانات وب

<strong>برگزاری</strong> <strong>مراسم</strong> <strong>بزرگداشت</strong> <strong>روز</strong> <strong>فردوسی</strong> و <strong>زبان</strong> <strong>فارسی</strong> در <strong>رادیو</strong> <strong>ایران</strong> با <strong>حضور</strong> فارسی‌آموزان <strong>مرکز</strong> <strong>آزفای</strong> <strong>دانشگاه</strong> <strong>الزهرا</strong> (س)

در روز بزرگداشت شاعر حماسه‌سرای ایران، فردوسی و گرامیداشت زبان فارسی در تاریخ 25 اردیبهشت ماه مراسمی باشکوه در رادیو ایران برگزار گردید که طی آن استادان زبان فارسی و علاقمندان به این زبان گرد هم آمدند. در این مراسم آقای دکتر حداد عادل، رییس فرهنگستان زبان و ادب فارسی نیز حضور داشتند. ایشان به وجود موانعی چند در اجرای قانون منع استفاده از واژه‌های خارجی اشاره نمودند که از آن جمله کافی نبودن نیروی انسانی برای اجرای این قانون و استفاده زیاد از واژه‌های خارجی به دلیل فقر فرهنگی بود. ایشان همچنین از ترجمه شاهنامه فردوسی به زبان آلمانی به صورت منظوم و رونمایی از آن در فرهنگستان زبان و ادب فارسی خبر دادند.

همچنین در این برنامه، فارسی‌آموزان سطح پیشرفته مرکز آزفای دانشگاه الزهرا (س) به عنوان مهمان افتخاری حضور داشتند و نظر خود درباره ایران و انگیزه‌شان برای فارسی‌آموزی را طی مصاحبه‌های رادیویی مطرح نمودند. ابتدا لیلا مایزات از کشور فرانسه با بیان اینکه عاشق زبان و فرهنگ ایران بوده است، دلیل علاقه خود را به این زبان، شیرینی و زیبایی آن توصیف کرد. سپس، نازلی اوزتکه از کشور ترکیه دلیل یادگیری زبان فارسی را، علاقمندی‌اش به تاریخ و فرهنگ ایران عنوان کرد. سپس آنها با اشاره به شعرهای فارسی و زیبایی آن گفتند: «اگرچه هنوز درک شعرهای فارسی برایمان مشکل است، اما از شنیدن آن لذت می‌بریم».


تعداد مشاهده خبر: (25)

نویسنده: مهناز طالبی

کد خبر: 856

  • برگزاری مراسم بزرگداشت روز فردوسی و زبان فارسی در رادیو ایران با حضور فارسی‌آموزان مرکز آزفای دانشگاه الزهرا (س)
هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.
...
نویسنده : بازدید : 43 تاريخ : سه شنبه 1 خرداد 1397 ساعت: 9:16

close
تبلیغات در اینترنت