اجرای مراسم جشن نوروز در مرکز آزفای دانشگاه الزهرا (س) | بلاگ

اجرای مراسم جشن نوروز در مرکز آزفای دانشگاه الزهرا (س)

تعرفه تبلیغات در سایت

آخرین مطالب

امکانات وب

<strong>اجرای</strong> <strong>مراسم</strong> جشن <strong>نوروز</strong> در <strong>مرکز</strong> <strong>آزفای</strong> <strong>دانشگاه</strong> <strong>الزهرا</strong> (س)

مراسم جشن نوروز ویژه فارسی‌آموزان بین‌المللی در روز شنبه مورخ 26 اسفند 1396 در مرکز آموزش زبان فارسی دانشگاه الزهرا (س) با حضور مدیر و مدرسان مرکز و تعدادی از زبان‌آموزان برگزار شد.

در این مراسم ابتدا دکتر خدیجه کریمی علویجه، مدیر محترم مرکز آزفای دانشگاه الزهرا (س)، ضمن خوشامدگویی و تبریک نوروز به حاضران، درباره نوروز و اهمیت آن برای ایرانیان سخنانی را ایراد نمود. سپس برنامه‌هایی در قالب فیلم و موسیقی با هدف معرفی نوروز و سفره هفت‌سین اجرا گردید و زبان‌آموزان ضمن پذیرایی نوروزی به گفتگو درباره این مراسم پرداختند. در ادامه خانم مرضیه رضوی به اهمیت هر یک از رسوم سال نو اشاره کرده و به تشریح فضای عاطفی و فرهنگی عمیق موجود در بین ایرانیان در روزهای نخستین سال نو پرداخت. زبان‌آموزان حاضر در جشن که از کشورهای هند، ترکیه، فرانسه و پاکستان بودند، با مقایسه فضای سال نو در ایران و کشور خودشان، درباره رسوم موجود در کشورهای خود صحبت کردند. در پایان، زبان‌آموزان به رسم عیدی دادن در خانواده‌های ایرانی، از مدیر مرکز اسکناس‌‌های نو دریافت نمودند. در انتهای مراسم و به‌عنوان حسن ختام این برنامه، زبان‌آموزان از سوی مدیریت مرکز به ضیافت ناهار دعوت شدند تا رسوم زیبای ایرانی به طور کامل برای دانشجویان بین‌المللی اجرا شود.

 

 

 

 

تعداد مشاهده خبر: (41)

نویسنده: مهناز طالبی

کد خبر: 848

  • اجرای مراسم جشن نوروز در مرکز آزفای دانشگاه الزهرا (س)
هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.
...
نویسنده : بازدید : 14 تاريخ : پنجشنبه 9 فروردين 1397 ساعت: 9:47