مراسم افتتاحیه اولین دوره دانش‌افزایی مرکز آزفای دانشگاه الزهراء (س)

ساخت وبلاگ

آخرین مطالب

امکانات وب

مراسم افتتاحیه اولین دوره دانش‌افزایی مرکز آزفای دانشگاه الزهراء (س)
مراسم افتتاحیه اولین دوره دانش‌افزایی مرکز آزفای دانشگاه الزهراء (س) جهت آموزش زبان فارسی به گروهی از فارسی‌آموزان کشور تونس در تاریخ 7/6/96 در سالن دکتر صفارزاده مرکز همایش‌های بین المللی دانشگاه الزهراء (س) برگزار گردید. این مراسم باحضور خانم دکتر کریمی، مدیر مرکز آموزش زبان فارسی به غیرفارسی زبانان؛ خانم دکتر حناچی، مدیر همکاری‌های علمی- بین المللی؛ آقای دکتر سیف برقی معاون آموزشی؛ خانم دکتر خزعلی و خانم دکتر رستم پور، اعضای هیات علمی گروه زبان و ادبیات عربی؛ آقای دکتر اسدی رایزن فرهنگی ایران در تونس؛ آقای رخشنده، رئیس مرکز توسعه فعالیت‌های علمی دانشگاهی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و خانم عامری نماینده بنیاد سعدی برگزار گردید. دراین جلسه خانم دکتر کریمی ضمن خوشامدگویی به مدعوین و فارسی آموزان، اهم برنامه‌های آموزشی و فرهنگی-تفریحی این دوره را اعلام کردند. ایشان هدف این دوره آموزشی را ارتقاء مهارت‌های زبانی فارسی‌آموزان و آشنا نمودن ایشان با فرهنگ و سبک زندگی مردم ایران معرفی نمودند. همچنین خانم دکتر حناچی به اهمیت این دوره جهت تقویت روابط بین المللی بین دانشگاه الزهراء (س) و دانشگاه‌های تونس اشاره نمودند و ابراز امیدواری کردند که زمینه‌های تبادل استاد و دانشجو و سایر فعالیت‌های مشترک علمی فراهم گردد.
در این راستا، سرکار خانم دکتر خزعلی، سخنرانی ارزشمندی را به زبان عربی در مورد رابطه نزدیک زبان فارسی و عربی، نقش زبان فارسی در رشد و توسعه زبان عربی و نیز در ایجاد تمدن اسلامی ارائه نمودند. در ادامه آقای دکتر رخشنده ضمن ابراز خرسندی از برگزاری این دوره در دانشگاه الزهراء (س)، حمایت سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی از برگزاری دوره‌های مشابه را در این دانشگاه اعلام نمودند. آقای اسدی نیز ضمن تشکر از تلاش و پیگیری‌های دانشگاه الزهراء (س) برای برگزاری این دوره زمینه‌های همکاری بیشتر با رایزنی فرهنگی ایران در تونس را تشریح نمودند. در این جلسه خانم عامری به نمایندگی از بنیاد سعدی به فعالیت‌های بنیاد جهت توسعه زبان فارسی اشاره نمودند. آقای دکتر سیف برقی ضمن معرفی اجمالی دانشگاه الزهراء (س) از برگزاری اولین دوره دانش‌افزایی زبان فارسی تقدیرکرده و آمادگی این دانشگاه را برای روابط بیشتر با دانشگاه‌های سایر کشورها اعلام نمودند. خانم دکتر رستم پور نیز به ظرفیت‌های دانشگاه الزهراء (س) در رشته‌های مختلف اشاره نمودند و برای فارسی آموزان تجربه موفقی را آرزو کردند. در ادامه خانم جاویدی، کارشناس مرکز آزفا ضمن معرفی این مرکز فعالیت‌های آن را در قالب چهار محور زمینه‌ها و امکانات زیرساختی، آموزشی، پژوهشی و بین المللی تشریح نمودند. در پایان یکی از فارسی‌آموزان به نام خانم آیات برکات به نمایندگی از سایر شرکت کنندگان از برگزاری این دوره تشکر و قدردانی نمودند.
در پایان نشان یادبود دانشگاه الزهراء (س) به رایزن فرهنگی ایران در تونس و مدیر همکاری‌های دانشگاهی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی اهدا شد.


افتتاحیه,دانشافزایی,دانشگاه,الزهراء,...
نویسنده : بازدید : 46 تاريخ : يکشنبه 5 آذر 1396 ساعت: 3:19

close
تبلیغات در اینترنت