بازدید دکتر علیزاده سرپرست اداره کل امور دانشجویان بین‌المللی وزارت علوم از مرکز آزفا

ساخت وبلاگ

آخرین مطالب

امکانات وب

چکیده : آقای دکتر علیزاده سرپرست اداره کل امور دانشجویان بین‌المللی وزارت علوم به همراه خانم شمس رییس ادار... با عنوان : بازدید دکتر علیزاده سرپرست اداره کل امور دانشجویان بین‌المللی وزارت علوم از مرکز آزفا بخوانید :

آقای دکتر علیزاده سرپرست اداره کل امور دانشجویان بین‌المللی وزارت علوم به همراه خانم شمس رییس اداره سنجش و ارزیابی اداره کل، روز سه‌شنبه مورخ 28 شهریور 1396، از مرکز بین‌المللی آموزش زبان فارسی به غیرفارسی‌زبانان دانشگاه الزهرا (س) بازدید به عمل آوردند. در این بازدید که با حضور دکتر کریمی مدیر مرکز بین‌المللی آموزش زبان فارسی به غیرفارسی‌زبانان، دکتر حناچی مدیر مرکز همکاری‌های علمی –بین‌المللی دانشگاه الزهرا (س) و دکتر نوارچی رئیس دفتر ریاست و روابط عمومی دانشگاه صورت گرفت، گزارشی از فعالیت‌های مرکز آزفای دانشگاه الزهرا (س) از زمان اخذ مجوز از وزارت علوم درتاریخ 17/8/95 تاکنون ارائه شد. این گزارش به صورت پاورپوینت و حول چهار محور آموزشی، پژوهشی، امکانات مرکز و امور بین‌المللی توسط خانم کیانی، یکی از مدرسین مرکز، ارائه گردید. سپس تیزر مربوط به اولین دوره دانش‌افزایی آموزش زبان فارسی که در شهریورماه 1396 به مدت دو هفته در این مرکز برگزار شده بود و همچنین تیزر مربوط به معرفی دانشگاه به نمایش درآمد. در ادامه، دکتر کریمی به فعالیت‌های مرکز و به‌ویژه اقدامات انجام شده جهت برقراری ارتباط با دانشگاه‌های خارج از کشور در زمینه فارسی‌آموزی پرداختند.

آقای علیزاده ضمن ابراز خشنودی و تقدیر از فعالیت‌های مرکز، نکات ارزنده‌ای را در رابطه با تقویت فعالیت‌های مرکز و ارتقاء امکانات جهت جذب و افزایش تعداد زبان‌آموزان عنوان نمودند. از جمله نکات پیشنهادی ایشان تبلیغات گسترده مرکز در خارج از ایران به صورت فیزیکی و از طریق توزیع بروشورهای مرکز درغرفه‌های دانشگاهی نمایشگاه‌های بین‌المللی و یا به صورت مجازی و در قالب سخنرانی در برنامه‌های پرمخاطب و بین‌المللی مانند TedTalk بود. از دیگر نکات پیشنهادی ایشان، امکان ثبت‌نام زبان‌آموزان به صورت کاملا برخط بود.

پس از این نشست دکتر علیزاده از کلاس‌ها و دیگر امکانات مرکز مانند کتابخانه، مرکز چندرسانه‌ای، سلف، رستوران و خوابگاه بازدید کردند.

در پایان دکتر کریمی، بار دیگر ضمن اشاره به برخورداری از کادر آموزشی متخصص و باتجربه در زمینه آموزش زبان فارسی، بر امکانات، توانمندی‌ها و ظرفیت‌های موجود برای آموزش زبان فارسی به متقاضیان و علاقمندان به این زبان تاکید نموده و آمادگی این مرکز را برای جذب هر چه بیشتر زبان‌آموزان اعلام نمود.


علیزاده,دانشجویان,بینالمللی,...
نویسنده : بازدید : 19 تاريخ : چهارشنبه 10 آبان 1396 ساعت: 15:27