بازدید هیات دانشگاه الزهرا از جامعه المصطفی العالمیه

ساخت وبلاگ

آخرین مطالب

امکانات وب

بازدید هیات دانشگاه الزهرا از جامعه المصطفی العالمیه

دکتر انسیه خزعلی رییس دانشگاه الزهرا به اتفاق دکتر ملوک خادمی اشکذری معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه، دکتر پریچهر حناچی مدیر همکاریهای علمی و بین المللی و دکتر خدیجه کریمی رییس مرکز آموزش زبان فارسی به غیرفارسی زبانان (آزفا) در تاریخ ششم شهریورماه 1395 به دعوت جامعه المصطفی العالمیه از آن دانشگاه بازدید نمودند. در این بازدید تفاهم‌نامه همکاری آموزشی، پژوهشی و فرهنگی بین رئیسان دو دانشگاه به امضا رسید. تعامل میان مرکز آزفای جامعه المصطفی با مرکز بین‌المللی آموزش زبان فارسی دانشگاه الزهرا نیز از مفاد این تفاهم‌نامه است. مرکز آزفای جامعه المصطفی کارنامه درخشانی در آموزش زبان فارسی به غیر فارسی زبانان دارد.

همچنین موسسه آموزش عالی دختران بنت الهدی، مرکز آموزشهای کوتاه مدت و مرکز آموزش زبان فارسی جامعه المصطفی مورد بازدید هیات دانشگاه الزهرا قرار گرفت. موسسه آموزش عالی دختران بنت الهدی در حال حاضر پذیرای حدود 1500 طلبه از بانوان مشتاق 75 کشور جهان را در 11 رشته کارشناسی، 10 رشته کارشناسی ارشد و 4 رشته دکتری است. در این موسسه برنامه‌های فرهنگی به منظور آشنایی دانشجویان با فرهنگ ایران برگزار می گردد. در عین حال آموزش رویکردهای تربیتی نیز برای دانشجویان انجام می پذیرد. ریاست دانشگاه الزهرا پیشنهاد تاسیس دوره‌های آموزشی مشترک مجازی بین دو دانشگاه و نیز برگزاری دوره های آموزشی کاربردی-مهارتی برای دانشجویان بنت الهدی در دانشگاه الزهرا را مطرح نمود. همچنین برگزاری جشنواره های مشترک و رقابتهای ورزشی بین دانشجویان دو دانشگاه مورد موافقت قرار گرفت. در ادامه مرکز آموزشهای کوتاه مدت جامعه المصطفی مورد بازدید هیات دانشگاه الزهرا قرار گرفت. این مرکز مسئول برگزاری دوره‌های 3-4 ماهه آموزشی برای متقاضیان بین المللی می‌باشد. دوره‌های آموزشی این مرکز به 9 زبان خارجی به فراخور حال شرکت‌کنندگان برگزار می گردد. آموزش های کاربردی در تمامی زمینه های مورد نیاز برای زندگی خانوادگی و اجتماعی سالم و نیز آموزش مهارت‌های تبلیغی به صورت تخصصی و با حضور اساتید و اهل فن در این مرکز در دست تدوین و اجراست. ریاست دانشگاه الزهرا آمادگی هیات علمی دانشگاه را در تدوین سرفصلها و ارائه دروس دوره های آموزشی کاربردی اعلام نمود.  

تفاهم نامه امضاشده دانشگاه الزهرا و جامعه المصطفی شامل همکاری درمعرفی و جذب دانشجویان غیر ایرانی ، انجام طرح های پژوهشی مشترک و تاسیس کرسی های آزاداندیشی و نظریه پردازی مشترک و نیز همکاری در فعالیت های کتابخانه ای و تبادل اسناد علمی می باشد. هم چنین همکاری در برگزاری همایش ها و اجلاسیه‌های علمی و فرهنگی ملی، منطقه‌ای و بین المللی،  راهنمایی و مشاوره پایان نامه‌های دانشجویی و نیز چاپ مقالات علمی حاصل از پایان‌نامه‌ها در نشریات علمی پژوهشی طرفین می‌باشد. این تفاهم نامه به مدت 3 سال معتبر خواهد بود.

...
نویسنده : بازدید : 177 تاريخ : يکشنبه 25 تير 1396 ساعت: 3:33

close
تبلیغات در اینترنت